نسخه جدید فایرفاکس سرعت وب‌گردی را بهبود می‌دهد

12

به نظر می‌رسد در نسخه‌ی جدید فایرفاکس نه‌تنها حافظه‌ی کمتری مصرف می‌شود، بلکه با سرعت بیشتری می‌توان وب‌گردی کرد.

فایرفاکس که مدت‌ها است از رقبای خود یعنی گوگل کروم و نسخه جدید مرورگر مایکروسافت معروف به اج عقب مانده است, به نظر می‌رسد با اپدیت جدید خود قصد جبران و رضایت کاربران خود را داشته باشد.
گفته می‌شود موزیلا نسخه‌ی ۵۴ مرورگر فایرفاکس را بهترین نسخه‌ی این مرورگر تاکنون اعلام کرد که بهبودهای زیادی روی سرعت وب‌گردی و کاهش مصرف حافظه آن انجام شده است. این در حالی است که در نسخه‌های قبلی تمامی تب‌ها در یک پردازش سیستم عاملی کار می‌کردند؛ در نسخه‌ی ۵۴ مرورگر فایرفاکس به‌منظور بهبود سرعت و پاسخ‌دهی سریع‌تر، از قابلیت چندپردازشی مستقل پشتیبانی می‌شود.

موزیلا نام این پروژه را E10s نامیده است که این نام به فرایند شیمیایی الکترولیز و تقسیم مولکول‌های آب به عناصر اصلی خود یعنی هیدروژن و اکسیژن اشاره می‌کند. پروژه‌ی E10s در حال تکمیل است و در حال حاضر می‌تواند با چهار فرایند پردازشی، محتوای صفحات وب در تب‌های بازشده را با موفقیت اجرا کند.

توسط این قابلیت، صفحاتی که پیچیدگی زیادی دارند، اثر کمتری بر سرعت و پاسخ‌دهی دیگر تب‌های مرورگر خواهند داشت.به گفته‌ی موزیلا، فایرفاکس ۵۴ نسبت به رقیبان خود روی ویندوز ۱۰، مک و لینوکس، حافظه‌ی کمتری مصرف می‌کند. به عنوان مثال در ویندوز ۱۰، تنها اینترنت اکسپلورر ۱۱ نسبت به فایرفاکس ۵۴، حافظه‌ی کمتری مصرف می‌کند و مرورگرهای اج و کروم به‌مراتب مصرف بیشتری از حافظه دارند.البته فایرفاکس ۵۴ در زمینه‌های دیگر نیز یهبود داشته که می‌توان به دکمه‌ی ساده‌سازی شده‌ی دانلود و پنل وضعیت اشاره کرد.

برطرف شدن مشکلات امنیتی نیز طبق معمول در این نسخه اعمال شده و محل نگهداری بوکمارک‌های نسخه‌ی موبایل تغییر کرده است. سرعت بهتر وب‌گردی در کنار مصرف کمتر حافظه قابلیت خوبی است و گان می‌رود حالا فایرفاکس ۵۴ می‌تواند بهترین جایگزین برای مرورگرهایی چون اج و گوگل کروم شود.

دیدگاه خود را بگذارید