جلسه سوم: نصب وردپرس بر روی لوکال هاست

108

نصب وردپرس روی لوکال هاست

برای نصب وردپرس بر روی لوکال هاست ابزار‌های مختلفی وجود دارد. اگر از ویندوز یا لینوکس استفاده می‌کنید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از لوکال هاست زمپ استفاده کنید که برای دانلود آخرین نسخه‌ی آن می‌توانید از این لینک استفاده کنید.

لوکال هاست چیست؟

زمانی که ما مبتدی یا اصطلاحا آماتور هستیم برای تست یک پروژه طراحی سایت و یادگیری مهارت‌های آن بدون اینکه بخواهیم هزینه های خرید هاست ودامنه را بپردازیم، سایتمان را در محیطی به نام لوکال هاست که همان کامپیوتر ما هست پیاده‌سازی می‌کنیم.
این امر به ما کمک می‌کند تا قبل از اینکه سایت‌مان را وارد دنیای واقعی وب کنیم، مهارت‌های لازم را کسب کنیم و در آخر سایت را بدون ایرادات و هرگونه باگی به محیط اصلی منتقل کنیم.

همانطور که اشاره کردیم ما برای این کار از لوکال هاست Xampp استفاده می‌کنیم که سازگاری بسیار خوبی برای نصب و راه‌اندازی سایت‌ها بخصوص وردپرس دارد.

مراحل نصب وردپرس در لوکال

  1. نسخه‌ای را که از سایت اصلی دانلود کردید را نصب کنید، پس از آن زمپ را فعال کنید و دو گزینه “Apache” و “MySQL” را در آن Start کنید.
نصب وردپرس
نرم‌افزار xampp
  1. فایل زیپ شده‌ی نسخه‌ی فارسی وردپرس را که قبلا از این لینک  دریافت کردید را در دایرکتوری “C:\xampp\htdocs” اکسترکت کنید، بعد از این کار فایلی با نام wordpress اضافه می‌شود که فایلهای وردپرس درون آن قرار دارند. بهتر است نام فایل وردپرس را به نام اصلی سایتتان یا پروژه تغییر دهید.
  2. سپس با استفاده از یک مرورگر آدرس “localhost/name” که در قسمت name اسم فایل وردپرسی خود را که تغییر داده بودید در مرحله دو قرار می‌دهید
  3. بعد از آن با صفحه زیر رو به رو می‌شوید بر روی دکمه‌ی “بزن بریم” کلیک می‌کنید

نصب وردپرس

  1. در این مرحله صفحه جدیدی باز می‌شود که اطلاعات پایگاه داده را از شما می‌خواهد قبل از وارد کردن اطلاعات باید پایگاه داده خود را بسازید. به این منظور ادرس”localhost/phpmyadmin” را در مروگر خود و در پنجره‌ای جدا باز کنید. در صفحه‌ی جدید بر روی Databases کلیک کنید.
نصب وردپرس
بر روی تب Databases کلیک کنید

6. در صفحه جدید نام دیتابیس خود را (دلخواه) در قسمت مشخص وارد کرده و سپس بر روی دکمه Create کلیک کنید تا دیتابیس شما ساخته شود.

7. در صفحه جدید بر روی گزینه Privileges کلیک کنید.

نصب وردپرس

8. در صفحه باز شده بر روی گزینه Add user account کلیک کنید.

نصب وردپرس

9. در این قسمت اپتدا یک یوزرنیم دلخواه انتخاب کنید سپس در قسمت Host name بر روی Local قرار دهید و پنجره پسورد را هم به گزینه No password قرار دهید سپس تیک Check all را بزنید و در آخر گزینه Go را در پایین صفحه بزنید

نصب وردپرس

10. خب در اینجا کار ما با پایگاه داده تمام شد، حالا برای برقراری اتصال وردپرس به پایگاه داده در صفحه‌ای که در مرحله 5 آمده بود باید اطلاعات پایگاه داده ساخته شده را وارد کنید.نصب وردپرس

در قسمت نام پایگاه داده، نامی را که در مرحله 6 گذاشتید، در قسمت نام کاربری یوزرنیمی که در مرحله 9 ساختید را وارد می‌کنید  و پسورد را هم خالی می‌گذارید. گزینه بفرست را هم در انتها می‌زنید. اگه این مراحل بخوبی پیش رفت صفحه‌ای با گزینه “اجرای نصب”  مشاهده خواهید کرد.

11. در مرحله آخر شما یک عنوان برای سایتتان و نام کاربری( یا شناسه) و رمز عبور برای دسترسی به پنل مدریت و ایمیل انتخاب می‌کنید. دقت کنید که این نام کاربری و پسورد حتما در جایی یادداشت کنید چرا که برای دسترسی به پنل مدیریتی حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

نصب وردپرس

خب تبریک میگم نصب وردپرس سایت شما به خوبی انجام شد و هم‌اکنون می‌توانید از سایت وردپرسی‌تان لذت ببینید.

در ادامه آموزش‌ها با ما همراه و همیار باشید.
اپسیلون

مطالب مرتبط مطالب مشابه

دیدگاه خود را بگذارید