جلسه هشتم: نوشته‌ها در وردپرس

41

نوشته ها در وردپرس

در جلسه هشتم از سری آموزش‎های رایگان وردپرس می‌خواهیم به مبحث نوشته ها در وردپرس بپردازیم. در جلسه‌ قبلی آموزش وردپرس، درباره‌ی نصب و راه‌اندازی وردپرس در محیط‌های مختلف صحبت کردیم و نیز در جلسه‌ی پیشین به طور کلی با پیشخوان وردپرس آشنا شدیم. همانطور که می‌دانید در وردپرس، منویی با عنوان نوشته‌ها وجود دارد که در این جلسه می‌خواهیم به آن به طور تخصصی بپردازیم. پس در ادامه‌ی آموزش‌های وردپرس سایت اپسیلون با ما همراه شوید.

نوشته‌ها

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در قسمت نوشته‌ها، گزینه‌های همه‌ی نوشته‌ها، افزودن نوشته، دسته‌ها و برچسب‌ها قرار دارد.
نوشته ها در وردپرس

در بخش همه‌ی نوشته‌ها، تمامی نوشته‌هایی که از قبل ایجاد کرده‌اید را نمایش می‌دهد و می‌توانید آن‌ها را مشاهده و در صورت لزوم ویرایش کنید. در بخش افزودن نوشته، وارد محیط ویرایشگر وردپرس شده و می‌توانید محتوای خود را ایجاد کنید، که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

عنوان نوشته

در این قسمت باید عنوان مرتبط با محتوای خود را وارد کنید.
نوشته ها در وردپرس

ابزار ویرایشگر وردپرس

در بخش انتخاب شده‌ی قرمز، گزینه‌ی افزودن پرونده چند رسانه‌ای برای بارگذاری تصاویر، ویدئو، فایل‌ها و دیگر موارد این چنینی قرار دارد. در بخش آبی رنگ مشخص شده دو گزینه‌ی دیداری و متن را مشاهده می‌کنید. حالت دیداری به صورت پیش‌فرض بر روی ویرایشگر وجود دارد که شما می‌توانید در آن از امکانات جعبه ابزار استفاده کنید. اما گزینه‌ی متن، ویرایشگر “HTML” می‌باشد که برای تغییر کدها و برای اضافه کردن استایل‌هایی می‌توانید از آن استفاده کنید. با انتخاب بخش سبز رنگ، تمامی پنجره‌های اطراف بسته می‌شوند و فقط پنجره‌ی ویرایشگر به تنهایی نمایش داده خواهد شد. بخش بنفش رنگ مشخص شده، تمامی ابزارهای مورد استفاده در محیط ویرایشگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.
نوشته ها در وردپرس

محیط داخلی ویرایشگر

در این قسمت شما می‌توانید مطلب مورد نظرتان را وارد کنید و از جعبه ابزار برای تغییرات، کمک بگیرید.
نوشته ها در وردپرس

انتشار مطلب

این قسمت که در سمت چپ بالا معمولا قرار گرفته، شما می‌توانید با استفاده از آن وضعیت انتشار مطلبتان را مشاهده کنید. بخش پیش نویس، بدون اینکه مطلب شما به کاربران نمایش داده شود ذخیره خواهد شد و در قسمت نوشته‌ها برچسب پیش‌نویس به آن می‌خورد. از این بخش می‌توانید زمانبندی برای مطلبتان مشخص کنید تا مطلب شما در زمان معین منتشر شود.
نوشته ها در وردپرس

دسته‌ها

این بخش در سمت چپ صفحه قرار گرفته و با توجه به دسته‌هایی که از قبل ایجاد کرده‌اید، می‌توانید دسته‌ی مورد نظر را انتخاب کرده تا مطلبتان در آن دسته قرار گیرد و نمایش داده شود.
دقت کنید که اگر دسته‌ای انتخاب نکنید به طور پیش فرض مطلبتان در دسته‌ی “دسته بندی نشده” قرار می‌گیرد.

نوشته ها در وردپرس

برچسب‌ها

برچسب‌ها از مهم‌ترین گزینه‌ها هستند که در امر سئوی سایت بسیار موثر است و باید بسیار به آن اهمیت داد. فقط با توجه به استانداردهای سئو باید کلمات درستی را برای آن در نظر بگیرید. کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در این قسمت وارد کنید و دکمه‌ی افزودن را بزنید تا اضافه شود. همچنین می‌توانید از قسمت “انتخاب از برچسب‌های بیشتر استفاده شده” بهره ببرید.
نوشته ها در وردپرس

تصویر شاخص

تصاویری که در داخل هر مطلب به عنوان عکس اصلی آن مطلب مشخص می‌شود را می‌توانید از این بخش اضافه کنید.
نوشته ها در وردپرس

تنظیمات صفحه

این بخش که در بالای صفحه‌ی ویرایشگر قرار دارد، به صورت کشویی با کلیک کردن بر روی آن باز خواهد شد. در این قسمت می‌توانید هر گزینه ای را که تمایل دارید، با تیک زدن فعال و یا غیر فعال نمایید.
نوشته ها در وردپرس

پیوند یکتا یا نامک

پیوند یکتا نامی است که شما می‌خواهید به انتهای آدرس اصلی وبسایت شما برای نمایش این مطلب اضافه شود و می‌توانید آن‌را ویرایش کنید.
نوشته ها در وردپرس

 

در این جلسه به آموزش نوشته ها در وردپرس پرداختیم، و قصد داریم تا در جلسه‌ی آینده به دسته‌ها و برچسب‌ها به طور مفصل بپردازیم.
پس در ادامه‌ی آموزش‌های وردپرس با ما همراه و همیار شوید.

اپسیلون

مطالب مرتبط مطالب مشابه

دیدگاه خود را بگذارید