جلسه ششم: انتقال وردپرس از لوکال به هاست

97

انتقال وردپرس لوکال به هاست

در این جلسه قصد داریم تا آموزش انتقال وردپرس لوکال به هاست را به شما بیاموزیم، پس اگر از  لوکال هاست به عنوان یک محیط تستی برای شروع ساخت وبسایت‌تان کمک گرفته‌اید، برای انتقال سایت به محیط واقعی و هاست باید آن‌را انتقال بدهید.

قدم اول- اکسپورت پایگاه داده

برای اینکار در محیط لوکال هاست خود به “phpMyAdmin” بروید.( کافی است در مرورگر خود آدرس “localhost/phpmyadmin” وارد کنید)  ابتدا نام دیتا بیسی که قبل ساخته‌اید را از منو سمت چپ انتخاب کنید سپس از نوار ابزار بالا گزینه “export” را انتخاب کنید. (همانند تصویر زیر)

انتقال وردپرس لوکال به هاست

در صفحه‌ی باز شده “Export method” را بر روی “Quick” و “ّFormat” را برروی “SQL” قرار داده و در آخر گزینه‌ی “Go” را میزنید. مطابق تصویر زیر.

در ادامه‌ی آموزش انتقال وردپرس لوکال به هاست با ما همراه شوید

انتقال وردپرس لوکال به هاست
فایل اکسپورت شده را برای دسترسی راحت‌تر در دسکتاپ قرار می‌دهیم

 

قدم دوم- اکسپورت فایل‌های سایت در لوکال

برای این کار اگر از نرم‌افزار “Xampp” استفاده می‌کنید وارد پوشه زمپ شده و در داخل فایل “htdocs” فایلی را که در آن وردپرس خود را گذاشته‌اید را باز کنید و سپس تمامی فایل‌های درون آن را با کلیک راست “Zip” کنید، سپس فایل زیپ شده را به دسکتاپ منتقل کنید.
انتقال وردپرس لوکال به هاست

قدم سوم- انتقال فایل زیپ به هاست

در ادامه‌ی آموزش انتقال وردپرس لوکال به هاست وارد هاست خود شده و فایل زیپ را داخل فایل “Public_html” یا اصطلاحا فایل روت آپلود کنید. سپس وقتی اپلود با موفقیت انجام شد در همان مسیر فایل را اکسترکت کنید

انتقال وردپرس لوکال به هاست

1- برای انتقال می‌توانید از نرم افزار “FileZilla”  در ویندوز هم استفاده کنید.
2- بعد از انتقال فایل زیپ و اکسترکت کردن آن، حتما فایل زیپ را از داخل هاست‌تان پاک کنید.

قدم چهارم – درون ریزی فایل دیتا بیس

خب در این مرحله باید فایل دیتا‌بیسی که قبلا اکسپورت کردید را درون هاست خود “Import” کنید. برای این منظور در دایرکت ادمین بعد از وارد شدن به پنل، بر روی گزینه “MySQL Management” کلیک کنید. و بعد در صفحه مدیریت پایگاه داده گزینه “Create New Database” را کلیک کنید تا پنجره مشخصات پایگاه داده باز شود.
بعد از وارد کردن اطلاعات، گزینه “create” را بزنید تا پایگاه ایجاد شود. مشخصات پایگاه داده بعد از ایجاد به شما داده می‌شود آن را نگه دارید یا یادداشت کنید چرا که در مراحل بعدی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
انتقال وردپرس لوکال به هاست

در سی پنل پس از وارد شدن به پنل هاست خود، چند پنجره می بینید. در پنجره ی “Database” بر روی گزینه ی “Mysql database” یا همان گزینه ی اول از سمت چپ کلیک کنید تا وارد محیط ساخت و ایجاد پایگاه داده شویم.
انتقال وردپرس لوکال به هاست
حال وارد پنجره ای می شوید که از شما برای ایجاد دیتابیس نامی را طلب می کند
انتقال وردپرس لوکال به هاست
پس از وارد کردن نام و عنوانی برای پایگاه داده، وارد مرحله ای برای نوشتن نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده خواهید شد که باید اطلاعات آن را نیز به درستی وارد نمایید. سپس در قسمت پایینی که “Add user to Database” نام دارد، بر روی گزینه ی “Add” کلیک کنید و در پنجره ای که برای شما باز می شود تمامی موارد را تیک بزنید و قبول کنید.
انتقال وردپرس لوکال به هاست

خب در ادامه‌ی آموزش انتقال وردپرس لوکال به هاست، وارد محیط “PhpMyadmin” شده و فایلی را که قبلا از دیتابیس لوکال اکسپورت کردید را داخل دیتابیس جدید هاستتون “Import” کنید.

انتقال وردپرس لوکال به هاست
قدم پنجم – تصحیح آدرس‌ها

در این مرحله باید تمامی آدرس‌های “Localhost” ذخیره شده در دیتابیس را با آدرس واقعی سایت‌تان عوض کنید. چرا که دیگر در محیط لوکال نیستید. برای این کار دو روش وجود دارد روش اول باید به صورت دستی داخل دیتا‌بیس تغییرات را انجام دهید ولی در روش دوم که ساده‌تر است با نصب یک پلاگین تمامی کار‌ها را اتومات انجام دهید.
ابتدا پلاگین “search and replace” را از مخزن وردپرس دریافت و نصب کنید سپس به تنظیمات رفته و مطابق تصویر در فیلد “Search for” ادرس لوکال سایت را وارد کنید (“http://localhost/yorsite”) سپس در فیلد “Replace with” آدرس کامل سایت‌تان را وارد کنید (“http://yorsite.com”) را وارد کنید و در آخر بر روی “Do search and Replace” کلیک کنید.

دقت کنید که آدرس لوکال و آدرسی که باید با آن جایگزین شود را درست انتخاب کنید.

قدم ششم – راه اندازی سایت

در مرحله آخر باید اطلاات دیتابیسی که ساختید را جایگزین اطلاعات قبلی کنید. برای این‌کار به هاست و به فایل “wp-config.php” بروید. میخواهیم این فایل را ویرایش کنیم. تمامی مشخصات نام پایگاه داده، نام کاربری، پسوردی که در پایگاه داده ی هاست خود ساختیم را در اینجا وارد کرده و تغییرات خود را دخیره می کنیم. مطابق تصور زیر
انتقال وردپرس لوکال به هاست

در آخر به پنل وردپرس خود وارد شده و لاگین کنید سپس به قسمت تنظیمات>> همگانی رفته و بر روی گزینه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید. این امر باعث می شود که آدرس سایت شما در همه جا به درستی ثبت شود.
سپس به بخش تنظیمات>> پیوندهای یکتا رفته و بر روی گزینه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید تا تمامی لینک ها و پیوندهای یکتا نیز تثبیت شود.
هم‌اکنون سایت شما قابل رویت و آماده است.

در ادامه‌ی آموزش‌ها با ما همراه و همیار شوید.

اپسیلون

مطالب مرتبط مطالب مشابه

دیدگاه خود را بگذارید