جلسه اول: وردپرس چیست ؟

59

وردپرس چیست ؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای انواع سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌باشد. در ابتدا این سیستم برای وبلاگ‌ها مورد استفاده قرار گرفت که امکانات بسیاری را  نیز در اختیار آنها قرار میداد اما بعدا با توجه به متن‌باز بودن این سیستم در تمامی سایت‌ها از جمله فروشگاهی، خبری، سایت‌های هاستینگ و بسیاری دیگر، برای استفاده از مدیریت محتوای آن‌ها شکل گرفت.
پروژه‌ی موفق وردپرس که در سال 2003 توسط مت مولنوگ ( توسعه دهنده‌ی اصلی و پایه گذار وردپرس) شکل گرفت، هم‌اکنون با پیشرفت زیاد و چشمگیر به یکی از موفق‌ترین و پرکاربرد‌ترین ابزار‌های ساخت انواع وبسایت بر روی شبکه‌ی اینترنت تبدیل شده است. در پایین شما می‌توانید سرعت ترند شدن وردپرس را در مقایسه با دیگر سایت‌ ساز‌ها از سال 2004 که توسط وبسایت گوگل ترند ارائه شده است را ببینید.

 

وردپرس چیست
در تصور فوق مشاهده میکنید که سرعت رشد جهانی وردپرس در سال 2009 نسبت به دیگر سایت ساز‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

 

وردپرس چیست
در این تصویر هم سرعت ترند شدن وردپرس را در ایران مشاهده می‌کنید که این سرعت بر خلاف ترند جهانی،  در سال 2013 شروع به افزایش پیدا کرده و هم‌‌اینک در صدر قرار دارد.

چرا وردپرس ؟

نکته قابل توجه و مهمترین مزیت استفاده از وردپرس این است که شما حتی اگر از دانش برنامه‌نویسی نیز برخوردار نباشید می‌توانید براحتی سایت و کسب و کار اینترنتی خود را بدون پرداخت هزینه‌های زیاد به شرکت‌های طراحی سایت خودتان رایگان راه‌اندازی و بروزرسانی کنید، که این در توسعه یک کسب و کار نوپای اینترنتی کمک بسیاری می‌کند.
و از دیگر مزایا می‌توان به جامعه‌ی بزرگ وردپرس، پلاگین ها و قالب های متنوع، امنیت و سرعت راه‌اندازی آن اشاره کرد، طوری که شما می‌توانید یک سایت وردپرسی ساده را در کمتر از پنج دقیقه پیاده‌سازی کنید که این خود مزیتی بسیار ارزشمندی است.
پس اگر تصمیم بر ایجاد کسب و کار اینترنتی خود با وردپرس هستید در ادامه با ما در این راه همراه و همیار شوید.

اپسیلون

دیدگاه خود را بگذارید

1 نظر

  1. David کاربر می‌گوید

    چقدر مطالب خوبی دارید